• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Gürcistandan Kaçak Fındık

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Dursun Güney, Gürcistan'dan Türkiye'ye kaçak fındık girdiğini iddia ederek, "Bu yolla ülkemize giren fındık, hem rekolte sayımında zorluk yaşatacağı gibi bölgemizde üretilen fındığa karışarak, fındı

Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Dursun Güney, Gürcistan'dan Türkiye'ye kaçak fındık girdiğini iddia ederek, "Bu yolla ülkemize giren fındık, hem rekolte sayımında zorluk yaşatacağı gibi bölgemizde üretilen fındığa karışarak, fındık kalitemizi de düşürecektir" dedi.
 
Güney, yaptığı açıklamada, 29 Mart'ta yaşanan don olayında bölge çiftçisinin oldukça etkilendiğine değindi.
 
Özellikle fındık bahçelerinin zarar gördüğünü anlatan Güney, "Rakımı 200 metrenin üzerinde olan bölgelerdeki fındık ağaçlarımız çok büyük zarar gördü. Bu zarar sadece bu yılı kapsayan zarar değil, bölgemizi 2-3 yıl etkileyecek bir zarar. Bu konuda Tarım Bakanlığı'ndan destek bekliyoruz" dedi.
 
Gürcistan üzerinden Türkiye'ye kaçak yollardan fındık girdiğini iddia eden Güney, şunları kaydetti:
 
"Övündüğümüz bir konu var. Dünyanın en kaliteli fındığına sahibiz diye fakat ülkemizde son dönemde Gürcistan üzerinden fındık girdiğini öğrenmekteyiz. Bu bizim açımızdan çok kötü bir durum. Bu yolla ülkemize giren fındık, hem rekolte sayımında zorluk yaşatacağı gibi bölgemizde üretilen fındığa karışarak, fındık kalitemize de düşürecektir. Bu da bizim dünya da fındık üzerine söz sahibi olmamızı engelliyor. Bakanlığımızın bu konuda bir an önce çalışma yapması gerekmektedir."
 

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

İki Sinek

İki sinek uçuyormuş , arkadaki öndeki sineğe seslenmiş; -"Önündeki duvara dikkat et" ,demiş. Öbürü; -"Ne Diyonggghhh!:.; ...
Yemek Tarifi

Buzluk Böreği

buzluk-boregi

Palamut Kağıtda(Fırında)

palamut-kagitdafirinda

Sulu Köfte

sulu-kofte

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi