• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Çınar Cadessinde Gıda Tehlikesi

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

Çınar Caddesinde oluşturulan Feshane alarm veriyor. Uygunsuz koşullarda gıda üretimi ve satışı yapılacak.

Belediyenin ramazan etkinlikleri çerçevesinde Çınar Caddesinde oluşturulan Feshane alarm veriyor.

Çınar Caddesi esnafının bizi uyarması üzerine, sıkıntının bu standlarda gıda satışına ve üretimine izin verilmesi olduğunu gördük.

Bu gün Merkez Camii önünde bulunan standlarda Izgara v.b. yapımı için hazırlıkların devam ettiğini gördük. Ayrıca Çınar Caddesinde de benzer durumlar mevcut.

Belediyenin anlaştığı firma gıda kanununu hiçe sayarak bu standlarda gıda imalatı ve servisine izin vermiş durumda. Hijyenik koşullar tümüyle göz ardı edilmiş. Muhtemelen standlarda bırakın sıcak suyu, tabak çanak ya da el yıkamaya akan suyun bulunduğu bile şüpheli.

Özellikle Çınar Caddesi esnafı durumdan oldukça rahasız. Kendilerinin hijyen ve temizlik kurallarına uymakta gösterdikleri gayret çerçevesinde ortada haksız bir rekabet oluşturulduğunu. Yapılanların yasalara aykırı olduğunu belirtiyorlar.

Esnaf haklı, kedileri bir sene boyunca yaz mevsimini bekleyecekler, kanunlara uyarak ellerinden geldiğince temiz bir şekilde insanlara hizmet sunmaya çalışacaklar. Bu standlarda üretilecek ve servis edilecek gıdların teknik ve hijyenik şartları konusunda hiç bir bilgi yok. Mutfak olmadan nasıl bir hizmet verecekler?

Belediyenin Feshane konusunda anlaştığı firmayı uyarıyoruz. Bu standlardan gıda alıp zehirlenen bir kaç kişi olursa kendileri bu konunun altından kalamazlar. Sonuçta Akçakoca Muz cumhuriyeti sınırları içerisinde değil ve Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Gıdayla ilgili yasalar var ve sizler de buna uymalısınız.

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Yorum

papaz ölmek üzere olan adamin üzerine eğilerek ; "ölmeden önce şeytan ve onun kötülüklerini lanetle " der . Ancak adamdan ses çikmaz. papaz gene; - "ölmeden önce şeytanı ve kötülüklerini lanetle" ama adamdan gene ses çıkmaz . papaz iyice kızmış bir şekilde ; - "neden şeytanı ve kötülükleri...
Yemek Tarifi

Fındıklı Kurabiye

findikli-kurabiye

Çiğ Börek

cig-borek

Fırında Ispanak Mücveri

firinda-ispanak-mucveri

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi