• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Acele İşe Şeytan Karışır

Hakan DENİZGEZEN


2014-06-18

haber@akcakocahaber.com
 

Evet her acele yapılan iş eksikleri ile göze batar.
12 Haziran tarihli Çınar Caddesinde Gıda Tehlikesi başlıklı yazımız ses getirdi. Yazımızda Çınar caddesinde altyapı hazırlanmadan gıda satışı yapılma riski olduğunu yazmıştık. Ayrıca esnafında konudan oldukça rahatsız olduğunu vurgulamıştık. Diğer yerel basında konu hakkında bizi destekledi ve sonuç alınmaya başlandı.
Dediklerimiz bir bir çıktı. Esnaf kaymakamlığa iletilmek üzere imzalı dilekçe hazırladı. Aynı şekilde belediyeye başvuruda bulunuldu.
Peki nedir esnafı bu kadar rahatsız eden?
Başlıkta her şey açık şekilde anlatılıyor. Acele işe şeytan karışır. Yıkıcı eleştiri yapmak istemiyorum ama özellikle sağlıkçı bir başkanın böyle büyük bir hata yapması çok amatörce olmuş. Hani festivalde sağda solda kaçak hazır gıda satışı yapılıyordu ama bu 3 gün sürüyordu ya da engelleniyordu ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince. Sen tut tüm sezona stantlara gıda satışına izin ver. Açık ve net şekilde halkın sağlığı ile oyun oyna. Kimse bana Akçakoca esnafının pahalı olduğunu v.b. göstermesin 2 yanlış bir doğru etmez.
Ben bu işin tamamen başkana ait olduğuna inanmıyorum. Başkanı kim yanlış yönlendirdiyse, Sayın Cüneyt Yemenicinin bunu ortaya çıkartması gerekiyor.
Bakın Akçakoca eski Akçakoca değil. Fikret Albayrak gibi çalışkan bir başkanı dahi  seçimlerde 3. lüğe itmiş bir Akçakoca.
Ben kesinlikle stantlara karşı değilim, ancak stantlarda uygunsuz şekilde gıda satışına karşıyım. Eğer başkanımız Akçakoca da gıda konusunda rekabet ortamı oluşturmak istiyorsa bunu uygun koşullarda oluşturması gerekiyor.
Ne zannediyordu bu projeyi oluşturan? Ben yaptım oldu mu olacaktı. Esnaf hijyen şartlarına uymak için sürekli kendini düzene sokarken, dışarıdan gelenlere veyahut stantlarda satış yapanlara kanun yok sayılıp her şey serbest mi denecekti?
Asıl önemli olan, bu stantlar kapatılır veya gıda satışına izin verilmez ise buralara para bağlayan yatırımcıların durumu ne olacak? Bu insanlar belki de zor koşullarda biriktirdikleri parayı buralara yatırdılar. İş yaparız ekmek paramızı kazanırız diye. Yarın buralar kapatıldığında ya da mühürlendiğinde bu insanların zararını kim karşılayacak?
Ya da bu insanlar ellerinde ki (eğer varsa) gıda satışı yapılamaz diye bir madde olmayan sözleşmeye dayanarak belediyeyi mahkemeye verirse! Zararlarının tazminlerini isterlerse ne olacak?
Başkanım umarım bu yanlış yoldan dönülür. Zararı olan yatırımcıların zararları karşılanır ve böyle düşüncesizce bir işe kalkışanlar gerekli uyarıları alırlar. Gördüğünüz gibi yapılan bir hatada sade siz değil Akçakocamız da zarar görmekte.
 

329059 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

3 tip yalan vardır.

3 Tip Yalan vardır. Lanetli yalanlar, pembe yalanlar, ve dergilerdeki karşılaştırmalı ürün incelemeleri ...
Yemek Tarifi

Su Böreği

su-boregi

Pratik Turşu(yaz turşusu)

pratik-tursuyaz-tursusu

Sulu Köfte

sulu-kofte
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi