• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Akçakoca Yerel Seçimler

Hakan DENİZGEZEN


2014-03-17

haber@akcakocahaber.com
 

Ortamın karışık olması nedeniyle uzun süredir yazmıyordum. Yine genel siyaset hakkında yazmayacağım. O konulara girersek çıkamayabiliriz.

Gelelim konumuza. Daha önce ki yazılarımda Sn. Albayrak’a Çınar Projesine asılmasını ve bu projeyi bitirmesi konusunda uyarılarımız olmuştu. Proje eksik gedikleri ile bayağı bir yol aldı. Akçakoca’nın önyüzü bir değişiklik geçirdi. Kendisini çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum.

Ancak gelelim eksiklere, proje tamamlanamadı, Çuhallı da, deniz kenarında tüm binaların yıkılıp 2 katlı bir binanın dikilmesi kendisine en büyük eksiyi getiren etken oldu. O konuda az çok bilgi sahibiyim. Oraya 2 kat yerine tek katlı, ahşap kaplamalı bir bina dikseydi, kimse kendisini eleştiremezdi.

Belediye borçları konusu var, kendisi bunların gerçek olmadığını belirtti.

Osmaniye çevre yolu çıkışı problemi var, bu konuda kendisine yönelik çok eleştiriler var. Sıcak asfalt dökülüp yolun kapanması çok kötü oldu.

En önemlisi ise şehrin arka yüzünde doğalgaz çalışmaları sonrası, yolların köstebek yuvasına dönüşmesi problemi var. Valla ben şehir içinde gezerken acıyorum kullandığım arabalara, belirli bir süre sonra sıfır arabanın bile sağından solundan sesler gelmeye başlıyor. Bunu da bir ölçüde mazur görebiliriz doğalgaz nedeni ile ama daha çok itina gösterilmesi gerekirdi. Daha sıkı bir çalışmayla bozuk zeminler sürekli elden geçebilirdi.

Gelelim artılarına, Sn. Albayrak, turizmci bir başkan olduğunu kanıtladı. Sahil projesi şuan ki haliyle bile rahmetli başkanımız Hüseyin Yanmaz’dan sonra Akçakoca’nın çehresini değiştiren en büyük proje oldu. Kaldı ki bunu hükümet partili bir başkan olarak değil, CHP’li bir başkan olarak başarması da bir başka çaba gerektirir.

Her ne kadar çalışmalarını beğenmesem de kent konseyi başarılı bir proje.

Şehirlerarası otobüs terminali de gerçekten güzel oldu. Akçakoca’ya yakışır biçimde bitirildi.

Harap duruma düşmüş, otel inşaatının canlandırılarak 5 yıldızlı Sky Tower Oteline dönüşmesi de başarılı bir çalışma.

Birçok insandan edindiğim izlenime göre halkımız da kendisine ulaşmakta sıkıntı yaşamıyor. Bu önemli bir ayrıntı.

Bu yazdıklarımın ışığında Fikret Albayrak’ın bir dönem daha başkanlık yapabileceğini düşünüyorum. Tabi takdir Akçakocalılarındır.

İlçemiz için en iyi ve hayırlı olan adayın kazanması temennilerimle yazımı bitiriyorum.

358941 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Aşk elbisesi

Bir gün yaşlı kadın torununu görmeye gitmiş.Genç torunu kapıyı çırılçıplak açmış.Kadın torununu böyle görünce çok şaşırmış. -"Kız bune hal kapı bu halde açılır mı?"demiş. -"Yok babaanne ben çıplak değilim.Üstümde aşk elbisesi var".demiş.Akşam yaşlı kadın eve gitmiş.Kocası yaşlı adam eve gelmiş....
Yemek Tarifi

Hindi etli böğürtlenli pirinç

hindi-etli-bogurtlenli-pirinc

Çatal Kurabiye

catal-kurabiye

Hünkar Beğendi

hunkar-begendi
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi