• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Duruma Genel Bakış

Hakan DENİZGEZEN


2013-12-27

haber@akcakocahaber.com
 

Evet Neler Oluyor isimli yazımızdan sonra köprünün altından çok sular aktı, bakanlar istifa etti, istifa etmeden önce 100 lerce polisi yerlerinden ettiler, bir çok şube müdürünün tayinini çıkarttılar, operasyonu yapan herkes tabiri caiz ise cezalandırıldı. Sonrasında bakanlarımız istifa ettiler, yahu bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.

Bakanların istifası ardında tayin yapılan herkesin yerlerine iade edilmesi gerekmektedir. Aksi bu davaya leke bulaştırır. Ayrıca artık savcılarımıza yasa dışı iş yapıyorlar gibi muameleler yapılmamalı, davaya bakan savcılar rahat bırakılmalı, değiştirilen adli kolluk yönetmeliği eski haline getirilmeli.

Ben savcıların gizli bir soruşturma yürütürken üstlerine bilgi vermesini, akıl ve mantıkla bir bağlantısını göremiyorum. Adı üzerinde gizli.

Siz gizli soruşturma yönetirken mülki amire bilgi vereceksiniz, mülki amirde onu atıyan hükümete bilgi verecek, beni soruştururken bana bilgi vereceksin. Bu nasıl gizlilik? Bakın bunun tehlikesi şurada, eğer bu yönetmelik kalırsa, Ak Parti hükümeti ve sonrasında gelen her hükümet için, daha rahat yolsuzluklara bulaşma yolu açılmış olacak, özellikle iç işleri bakanlığı için bu çok büyük bir tehlikedir.

Bırakalım savcılarımız işini yapsın, sonuçta hep beraber göreceğiz, kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu. Sonuçta Ak Parti bu soruşturmadan temiz çıkarsa çok daha güçlü bir parti olarak çıkacak, ancak bunu savcılara saldırarak değil, eğer bir mahkeme olacaksa buna iyi hazırlanarak yapması gerekir.

Düşünün savcı ve polislere müdahale edilmeden, devlette bir kavga havası estirilmeden, Ak Parti bu soruşturmadan temiz şekilde çıktığında oylarında bir patlama yaşanır. Ancak bu adli kolluk yönetmeliği ile, bu savcı değişiklikleri ile, bu polis ve müdürlerin yerlerinin değiştirilmesi ile, bu yargıya yapılan saldırılar ile Ak Parti aklansa da zan altında kalacaktır.

Kim temize çıkmak istemez ki? Buyurun size fırsat, temize çıkın, biz de sizi alkışlayalım. Ancak bunun bu şekilde olması mümkün değil. Ortada çok büyük paralar telaffuz ediliyor. Bu davanın kamu vicdanında yaralar oluşturmadan sonuçlandırılması gerekiyor. İnsanların akıllarında soru işareti kalmamalı.

Her gün bir vali, bir emniyet müdürü, bir çok polisin yerinin değiştirildiğini haberlerden öğreniyoruz. Bu da aklımızda soru işareti bırakıyor. Az bekleyelim deniz bir durulsun.

Olanlara Ak Parti içinden bile tepkiler veren, istifa eden eski bakanlar oldu, bu önemli bir nokta.

Umarım, atılan adımlarda daha dikkatli olunur ve halk vicdanı yaralanmadan bu soruşturma sonuçlanır.

Sanılanın aksine, siyasi bakanlar hariç, bir çok kişi Ak Partinin temize çıkmasını bekliyor, ama bunun kamu vicdanının yaralanmadan yapılmasını istiyor.

Hiç kimse ülkede her iki kişiden birinin oyunu almış bir hükümeti yolsuzluğa bulaşmış olarak görmek istemez. Bu bir güvendir, emantettir. Sizde bu güvene ve emanete sahip çıkmalısınız. Yoksa, verilen emanete yapılan haksızlık, kul hakkıdır, bunun da vebali öteki dünya için ağırdır.

Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Allah, emin ve adil olan kimsenin yüzünü kara çıkartmasın.

375624 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Yasak

Senem, Berke ile yatağa giderken : - Doktor bunu bana yasakladı!.. - Neden hasta mısın? - Hayır, doktor benim kocam!.....
Yemek Tarifi

Mantar Kurabiye

mantar-kurabiye

Gelin Fasulyesi (6 Kişilik)

gelin-fasulyesi-6-kisilik

Peynirli Mufin

peynirli-mufin
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi