• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Gülermisin Ağlarmısın

Hakan DENİZGEZEN


2013-11-07

haber@akcakocahaber.com
 

Geçen yine Sayın Başbakanımız incilerini döktürdü. Kendisini mahalle camisinin imamı zannediyor olacak ki, üniversite öğrenci evlerinde kızlı erkekli kalınıyor bu bize ters dedi.

 

Allah aşkına, bu kadar mı toplum mühendisliğine hevesli bir milletiz.  Neymiş millet çocuğuna sahip çıkamıyormuş da Sayın Başbakan sahip çıkacakmış. Bırakın herkes birey olsun. 18 yaşını aşmış herkes kendi kararlarını verebilir ve bu kararlar ile yaşayabilir. Çevresine zarar vermeyen yetişkin bir insana bu şekilde müdahale edilmesi ancak yobaz toplumlara olabilir.

 

Devlet milletin evinin içine bu kadar karışsın? Dikkat edin din demiyorum devlet diyorum. Bazı A, B, C gazetelerinde çıkan haberlere de bazı kendini bilmezler yorumlarında, Allah razı olsun, Tayyip Bey kızlarımıza sahip çıkıyor diyor. Kaba konuşmak istemiyorum ama halk arasında inek derler böylesine, sen kendi çocuğuna sahip çıkma-çıkama, devlet sahip çıksın diye bekle. O kadar çocuğuna sahip çıkmak istiyorsan gidersin okuduğu şehre yanında oturursun.

 

Bu işin bir yüzü. Diğer yüzü de 18 yaşını geçmiş, oy kullanabilen, yani devletin reşit diye kabul ettiği bir bireyin nerede kalacağına bir başbakanın karar vermesi ya da vermeye çalışması. Utanılacak bir durum. Bu uygulama hayata geçerse üniversite gençlerine oy da kullandırılmasın. Ne yapacaksınız yani? Kızlı erkekli kalınan evleri basıp, o insanları nezarete alıp, onurlarını yerle bir mi edeceksiniz? Şahsen ben bayan olsam, böyle bir hakaret sonrası, yaşamdan soğurdum.

 

Ben başbakaınımızın değiştiğine inanıyordum ama sanırım değişim artık geriye doğru oluyor. Bu ne perhiz bu ne lahana çorbası? Bir şeyi düzeltecek ise cemaat evlerinde kalan baskı gören kız-erkek çocuklarına yeterli ve ücretsiz burs sağlasın, yeterince gencin duasını alacaktır. Hatırlıyorum üniversitede iken cemaat evlerinde kalan bazı bayan arkadaşlarımız, kantinde ayak üstü bir şey sorarken dahi çekinirlerdi. Birisi görecek de baskı görecem diye. Bunu demezlerdi direk ama biz bunu hissederdik.

 

Türban meselesinin çözülmesini en çok isteyenlerden bir tanesi de bendim. Daha önceki yazılarımda mevcut. Nasıl türbanlıların üniversitelere sokulmamasına karşı isem, insanların onurlarının bu şekilde kırılmasına, yaşayış şekillerine bu şekilde müdahale edilmesine de karşıyım.

 

Ne zaman adam oluruz; Toplum mühendisliğini bırakıp önümüze baktığımız zaman Türkiye Muassır Medeniyet Seviyesine ulaşacaktır.

Not: Başbakanımız çapulculara sahip çıkıyor.

380506 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Dargınlık

Karadenizlinin biri, birgün elleri cebinde umumi tuvalete girer,orada bulunan birine önünü göstererek : - "Çöz ha puni" , der. Adam elleri cebinde olduğunu görünce Herhalde sakat düşüncesiyle denileni yapar. - "Dışarı al oni" Adam bunu da yapar. Daha sonra bir emir daha gelir : - "İşet ha ...
Yemek Tarifi

Pratik Pizza

pratik-pizza

Sebzeli Çorba

sebzeli-corba

Gelin Fasulyesi (6 Kişilik)

gelin-fasulyesi-6-kisilik
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi