• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

HAYALİM KENT TERK Mİ EDİLİYOR ?

Gökçe ÖZDEŞ


2012-04-02

gokceozdes87@hotmail.com
 

.

Hayalim Kent sitesi, ilçemizin Kale mevkiinde  yüz on dört hane olarak kurulmuş, geniş  yeşil alanları, park ve bahçeleri ,  spor alanları ,yüzme havuzu  olan, uzun emekler sonunda üyelerinin ortak çabası  ile bitirilmiş yaşanası bir sitedir. Evler bahçe içerisinde ve müstakildir. Kentli olmanın avantajlarını yaşarken, köylü olmanın  tadına doyulmaz. Doğanın içerisinde, denize nazır olması da Hayalim Kentin ayrıcalıklarındandır.

          Hayalim Kenti henüz görmemiş olanlar için yapılmış tasvirden sonra merak edenler olacaktır. Eğer, özel arabaları yoksa hiç heveslenmesinler. Zira, Hayalim Kente giden  belediye otobüsü yoktur. Hayalim Kentliler varsa özel araçlarını kullanırlar, yoksa da tabanlara    kuvvet yürürler. Hal böyle olunca da şehir merkezine  inmek zordur. Bu sitede oturanların eş dost ve akrabalarının da arabaları olmak zorundadır. Araban yoksa vay haline. Gençler ve çocuklar istedikleri gibi şehre inemedikleri için ailelerini  etkiliyorlar. Sırf bu durum yüzünden evlerine taşınamayanlar olduğu gibi, evlerini terk edip tekrar şehir merkezine taşınanlar da var. Site sakinleri site  yönetimine müracaat ediyor, yöneticiler ilgili yerlere ama sonuç yok. Site sakinleri uzun zamandır yetkililerin verdiği “şu zaman, bu zaman” hizmet başlayacak cümlelerinden çok sıkıldı. Bu iş bu kadar zor mu ? Yazın Kaleye gelen otobüsün, kışın  Değirmen ağzına kadar gelen otobüsün belirli saatlerde Hayalim Kentte uğramasını istemek, bu şehrin vatandaşı olarak hakkımız değil mi?

        Hayalim Kent Sitesi, büyük emeklerle yapılmış ama, küçük detaylar yüzünden  terkedilmiş köy görünümünü almak üzere. İnsanlar uzun zamandır zorluklara direniyorlar ama, görmek istedikleri manzarayı bir türlü yakalayamıyorlar. “Vebali birilerinin boynuna “ demeden, yetkililerin bu duruma el atacağını düşünmek istiyorum.

       Şehre bir nefes kadar yakınken, hizmetten bu kadar uzak olmak, Hayalim Kentte oturanların kaderi olmamalı. 

 

520903 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Savunma

SAVUNMA Temel silah satan bir dükkandan içeri girer: -Ben tutukluk yapmayan seri bir silah ariyorum. Satıcı sorar: -Savunma amaçlı mı? Temel: -Hayır... Savunmamı sonradan avukatım yapacak......
Yemek Tarifi

Zeytinli Makarna Sosu

zeytinli-makarna-sosu

Ahududulu- Limonlu Kek

ahududulu-limonlu-kek

Mercimek Çorbası

mercimek-corbasi
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi