• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

MESELEYE DEĞERİ KADAR DEĞER VERMEK

Gökçe ÖZDEŞ


2012-02-25

gokceozdes87@hotmail.com
 

       Memleketimde her yıl esen  Eurovision rüzgarı , önünden ve arkasından epey konuşulduktan sonra  nihayet  hafifledi. İzmirli müzisyen Can Bonomo Eurovision’a özel bir şarkı besteledi ve 2012 Eurovisiyon  yolculuğumuzun da yurtiçi ayağını tamamlanmış oldu.

       Duygusal bir milletiz. Her şeyi kendimize memleket meselesi yapacak kadar büyütmekte üstümüze yoktur. Yediden yetmişe her konuda geniş fikirlere sahibiz. Kimi zaman hakim, kimi zaman savcı, doktor, aşçı, bekçi, çiftçi, öğrenci, tamirci, sanatçı, politikacı oluruz.  Rabbim, mükemmel yaratmıştır bizi. Bir kusurlu tarafımız varsa, o da hepsinin  aynı insanda toplandığını düşündüğümüzdür. Bu düşünce  bizim memleketin insanlarında epey belirgindir. Diğer dünya insanlarından farklılık gösterir, her şeyi abartmayı severiz.  

       Eurovision, futbol maçlarından sonra millet olarak en abarttığımız organizasyonların başında gelir. En ünlü sanatçılara teklifler gider, gitmese de televizyonlarda “teklif bana da gelmişti” demek sanatçının itibarını arttırır. Seçilen sanatçıyı   inceden eleştirmek de içlerindeki kıskançlığın ve kırgınlığın ekrana yansımasıdır. Bu yıllarca böyle olmuştur. Biz, halk olarak, Eurovision yarışmalarının olduğu akşamlarda televizyonların karşısına kilitlenip, sevdiğimiz sanatçının puan alamaması karşısında, savaşı kaybeden komutan edasıyla, ruhen mahcup olurduk. Dünya milletlerinin sevdiğimiz sanatçıya oy vermemesine içten ve dıştan kırılır, epey de malum küfürler ederdik.  TRT yi sanatçı seçiminden dolayı da sertçe  eleştirirdik.

       Bu yıl ilk defa TRT’ nin doğru bir seçim yaptığını düşünüyorum. Henüz çok fazla tanınmamış, iyi bir müzisyenin seçilmiş olması, yarışma konusunda doğru yola geldiğimizi gösteriyor. Bu bir beste yarışması, doğru seslendirmek önemli tabi ki. Ama illa çok ünlü birinin seslendirmesine gerek yok. Bonoma’ nın şarkısını dinledim.  Oldukça da beğendim. İnsanın içini kıpırdatan, elini ayağını harekete geçiren renkli bir şarkı. Can Bonomo’ da oldukça sevimli zaten. Bundan sonrası diğer ülkelerin beğenisine kalmış. İyi tanıtım, çok oy demek. Sonuç her ne olursa olsun dünyanın sonu değil. Önemli olan meseleye değeri kadar değer vermek

    

 

529394 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Üzüntü

Temelin hanimi fadime vefat ediyor. Herkes üzgün, aglayanlar sizlayanlar v.s...birara temelin olmadigini farkediyorlar. Heryeri aradiktan sonra bir odanin kapisini açincane görsünler temel baldizini beceriyor. ne o temel ne yapiyorsun herkes fadime ye üzülürken sen burda baldizini *ikiyorsun.Tem...
Yemek Tarifi

Yalancı İskender(Kolay iskender)

yalanci-iskenderkolay-iskender

Barbunya Fasulyeli Salata

barbunya-fasulyeli-salata

Brokoli Çorbası

brokoli-corbasi
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi