• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Nazmi Başkan Yeniden

Hakan DENİZGEZEN


2014-04-25

haber@akcakocahaber.com
 

Nedir bu festivalin çektiği. Nazmi Çiloğlu da festival yapmayacağım demişti son anda karar değiştirip (baskılar üzerine) yapmıştı.

Yeni başkanımız Cüneyt Yemenici, festival yapmayacaklarını beyan etmiş (Geçenlerde Nazmi başkan ile bir araya gelmişlerdi.). Sormak istiyorum festival böyle kafanıza göre yapıp yapmayacağınız bir şey mi acaba? Yani bir sene yap, bir sene yapma. Bu kadar basit mi. Bir gelenek oluşması yıllar alır. Siz tutup bunu bir yıl yapıp bir yıl yapmaz iseniz Akçakoca festivalini kim ciddiye alır?

Başkanımız çalışmalara geç kalındığını söylemiş, ramazan ve seçimleri mazeret göstermiş. Benim bildiğin her zaman çalışmalara mayıs ayında başlanırdı zaten. Mayıs ayına beş gün var. Zaman olarak da eminim müsait bir zaman bulunacaktır istenirse.

Ne kadar kolay söyleniyor “Bu yıl festival yapmıyoruz”. Peki gelecek yıl yapacağınız festival (tabi yaparsanız) nasıl bir festival olacak ki kasım ayından hazırlıklara başlayacaksınız? Öyle ya, bir yıl festival için çalıştığınızda çok büyük bir organizasyon olmalı.

Akçakoca festivali yapılmayacak ancak ramazan boyunca hafta sonları şenlikler hatta bir hafta sonu da ünlü bir sanatçı gelecekmiş. Fikir çok güzel ve isabetli insanların ramazanlarını güzel ve eğlenceli kılmak yerinde bir fikir. Ancak bunların yapılıp, festivalin yapılmaması bana biraz ters geldi. Hani “biz ramazanda eğlenmeye evet diyoruz ama festivali-turizmi istemiyoruz” der gibi olmuş.

Faydalı bir şeyi yapmayarak, yerine yapılan alternatif şey asla orjinali gibi olmaz. Eğer başkanımızın bahsettiği ramazan etkinlikleri Akçakoca'ya daha çok artı katacak ise hay hay. Aksi Akçakocaya ve kendisine zarar verir.

Bakın ben yıllar sonra da olsa Nazmi beyden bahsettim yazımın başında, festivali yapmak istemeyen diye. Sayın Cüneyt Yemenici de umarım bu hatadan döner. Aksi kendisi de yıllar sonra böyle hatırlanacaktır.

Madem etkinlikler yapılacak, sanatçılar gelecek, belirli bir miktar para harcanak bunun ramazan içinde dahi olsa adının Akçakoca Festivali olması gerekiyor. Akçakoca festival yapmadı-yapamadı olmaması gerekiyor.

Olmadı, yapılmadı denilmesinden, yapıldı ama sönük geçti denilmesi daha iyidir.

347829 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Bi zahmet

Anne ile kizi bir tuhafiyeye giderler. Birkaç ürün aldiktan sonra hesabi ödemek için kasaya giderler. Kasadaki adam kizdan çok hoslanir ve -"Borcumuz ne kadar"diyen kiza -"Iki öpücük" der. Kiz da: -"Anne bir zahmet borcumuzu ödeyiver" der. ...
Yemek Tarifi

Kremalı Brokili Çorbası

kremali-brokili-corbasi

Karnıyarık

karniyarik

İsveç Köftesi

isvec-koftesi
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi