• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Neo Klasik Davutoğlu

Hakan DENİZGEZEN


2015-01-28

haber@akcakocahaber.com
 

Başbakan Davutoğlu, son açıkladığı pakette, konut alana %15 devlet yardımı yapacaklarını açıkladı. Bizde de herkes deli gibi seviniyor. Bakın 2011 sonrası Tayyip Erdoğan politikalarını beğenmesem bile. Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde kesinlikle böyle bir yöntem gütmemiştir. Konutta nakit desteği saçmalığın daniskasıdır.

Yarın konut üretip satan bir firmaya gidin, birde dün gitmiş olun, fiyatlar arasında en azından (bir gün içinde) 5-10 bin TL. fark göreceksiniz. Konutta nakit desteği sadece konut stoğunun fiyatını arttırır. Dün 150 bin TL olan konut yarın 175 bine çıkar. Dar gelirli, orta direk, yeni evlenenler için hiçbir anlam ifade etmez. Hükümet parayı dar gelirliye ya da ilk konutunu almak isteyene değil, inşaat firmalarına peşkeş çekmiştir.

Bu yazımı not alın ilgili yasa çıkıp uygulanamaya başlandığında bir de o zaman bakın. Bunlar artistik hareketler, seçim söylemleridir.  

Tayyip Erdoğan TOKİ’ye bu ülkeye 600 küsür bin konut yaptırtmış, dar gelirli, orta direk vatandaşlar alsın, faydalansın diye. Sayın Davutoğlu, o %15 parayı inşaat firmalarına aktaracağınıza, TOKİ’ye aktarsaydınız da. Bir 600 bin konut hamlesi daha yapsaydınız ya.

Kendi cümlelerinizden veriyorum, parayı neden inşaat firmalarının cebine aktaracağınızı da anlatmışsınız ama dikkat etmek lazım anlamak için; “Dün akşam inşaat sektörüyle yaptığımız görüşme çok faydalı geçti. Ekonomimizin lokomotif sektörlerinden birisidir. Orada Konutder başkanının sunduğu hususlardan birisi, son dönemde talep ve arz arasında, arz lehine bir artış olduğu ve bunun bir sıkıntı doğurabileceği... ”, “Bu talep artışı inşaat sektörünü de rahatlatacak.” Şimdi bu cümleleri okuduktan sonra siz yapılan yardımın şahıslara olduğunu düşünüyorsanız ben sadece gülerim size.

Bu yardımdan faydalanmak için en azından 3 yıl şartı var. Yani bu yardım şu an için kimsenin bir işine yaramayacak artı konut fiyatlarını arttıracağı için birde insanlara zarar verecek.

Sayın Davutoğlu, bıraksaydınız da dağınık kalsaydı.(Berber fıkrasından alıntıdır.)

 

Adamın birinin 3 tel saçı varmış, berbere gitmiş taratmaya, berber yıkarken birini kırmış düşürmüş, kurularken birini kırmış düşürmüş, adam bakmış saç tek tel kaldı, kalkmış koltuktan, bırak yahu dağınık kalsın demiş.

268097 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Hangi sandalye

Bir gün öğretmen sınıfta sandalyeyi kürsüye çıkarıp öğrencilere şöyle demiş: _Şimdi sizi sınav yapacağım.Ama yalnızca bir tane soru sorucağım.Şimdi ben bu sandalyeye oturacağım.Bana bu sandalyeyenin var olmadığını düşünerek bir yazı yazacaksınız.Herkes derin derin düşünmeye başlamış.Yalnızca bir ö...
Yemek Tarifi

Simit Patates

simit-patates

Kayısı Reçeli

kayisi-receli

Etsiz Çiğ köfte(Vejeteryan Çiğ köfte)

etsiz-cig-koftevejeteryan-cig-kofte
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi