• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

ÖMÜR BİTER YOLLAR BİTMEZ

Gökçe ÖZDEŞ


2012-08-03

gokceozdes87@hotmail.com
 

ÖMÜR BİTER YOLLAR BİTMEZ
            
                Akçakoca’da yaşam bir türlü normale dönmüyor. Tüm işler kaplumbağa hızı ile ilerlerken normal hayatımızı da epey özleyecek gibiyiz.
           Geçen yıldan bu yana güzel Akçakoca’mızda bir çok işin başlamış olmasından dolayı memnunuz. Memnuniyetimizi de her zaman dile getiriyoruz. Doğal gaz ve sahil projesi gibi işlerin başlaması ile şantiye durumundayız. Buna kimsenin diyecek bir şeyi yok. Elbette iyi ve güzele ulaşmak için sıkıntılar çekeceğiz, her şey bir anda olup bitivermiyor. Sabırla, sabırla bekleyeceğiz, bekliyoruz da.Yalnız,anlayamadığım bir şey var.Tüm dünyada işler bu hızla mı yürüyor, bunun bir başka çaresi yok mu ?
            Bir iş sonuna kadar yapılamaz mı? Doğal gaz için kazılıyor,üzeri doğru dürüst örtülmeden başka yer kazılıyor.Ana caddeler köstebek yuvası gibi.Çukurlara bir iki kürek malzeme atıp dolduruluyor ama üzerinden ağır bir taşıt geçtiğinde durum yine aynı oluyor.Akçakoca halkı olarak epey muzdarip olduğumuzu söylemek istiyorum. Ne arabalarda hal kaldı,ne de yayalarda. Akçakoca Otel ile Çuhallı’ nın başına kadar olan yolun asfaltlanıp, hizmete sokulmasına harcanan sürede İstanbul’a üçüncü köprünün ayakları yapılırdı. Aman Allah’ım, ne zor bir yolmuş, yap yap bitmiyor.Bu yol, son yıllarda üzerinde en çok oynanan yol olduğu için dikkatinizi çekmek istedim. Bahsettiğim yerin mesafesini söylememe gerek yok herhalde. Büyük şehirlerde bu kadar sürede iş yapılsa vay hallerine. Paralelinde hizmet veren tarafta doğru bir yol olsa can feda. Canımızdan bezdik diyebilirim…Şehrin ana yolu aylarca yapılamadı…Yapıldı, yağmur yağdı, göl oldu. Bunun daha sistemli bir çalışma şekli yok mu diye sormadan edemiyorum.
         Doğal gaz çalışması ve sahil projesi tamamlanmadan bitmeyeceğini ben de biliyorum ama bu işlerin daha kontrollü,sistemli ve daha hızlı yapılabildiğinin de bir çok örneğini de görüyoruz çevremizde.
       Güzel Akçakoca’mda, güzel günlerde buluşmak dileği ile…
 

492463 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Reklam yapma

Genç ve güzel sekreter son günlerde iyice açik saçik giyinmeye baslamis. Özellikle yürüdügü zaman ortaya çikan görüntü genç patronun aklini çelecek duruma gelmis. Bir gün yine bu ortam olusunca kapiyi kilitlemis ve sekretere karsisindaki koltuga oturmasini söylemis. Sekreter koltuga bi...
Yemek Tarifi

Lokma

lokma

Kıymalı Pide

kiymali-pide

Semizotu Salatası

semizotu-salatasi
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi