• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

Önü Liman, Hali Duman

Hakan DENİZGEZEN


2013-09-17

haber@akcakocahaber.com
 

Çok güzel, uzun bir aradan sonra yine sizlerleyim. Gönül isterdi ki güzel haberler ile görüşelim ama olmuyor yine Akçakocamıza büyük zararlar verecek bir projeyi eleştirmek için yazıyorum.

Balıkçı Barınağı Batı Mendireği Projesi. Sanki limanın şehrin göbeğine yapıldığı yetmiyor gibi şimdi de büyütmek istiyorlar. Biz acaba yarı açık havuz haline getirip, turizme kazandırabilir miyiz diye düşünürken, beyfendiler tutup limanı büyütüyorlar.

Bugün bizler hala Akçakocanın liman kurulmadan önceki resimlerine bakıp iç çekiyoruz. Peki, bu gün Akçakocaya batı mendireğini kurduracak olan siyasiler, yarın torunlarına nasıl bir açıklama yapacaklar?

Limanın uzatılması bile Çınar Plajına bu kadar zarar vermişken batı mendireği kurulduğunda şehir merkezlerinde ki plajların halini düşenemiyorum.

Bu olsa olsa NEO örümcek beyinlerin işidir. Örümcek beyinler limanı şehrin merkezine kurdurtanlardı. Yine Akçkaocayı berbat etmek için harakete geçtiler.

Anlamakta güçlük çekiyorum. Sivil toplum kuruluşlarımız sessiz. Akçakocanın mahvolmasına sessiz kaldıkları için, tüm STK larımızı tebrik ediyorum.

Soruyorum size Limanda faaliyet gösteren kaç Akçakocalı gırgır var? Dikkat edin Akçakocalı diyorum yani Akçakoca limanına kayıtlı? 1 mi? 2 mi? Yoksa hiç yok mu? Peki siz bu mendireği kime yapıyorsunuz? Niye yapıyorsunuz?

AK Parti seçim üstü biz bunu yaptık demek için mi bu projeye başlıyor, yoksa Akçakoca da turizmi mahfetmek gibi bir amacı mı var? Çoğunuz bilir, eskiler millet meydanda mayolarla geziyorlar diye limanı merkeze yaptırmış, şimdi AK partililer de millet Akçakocada denize giriyor diye mendireği yaptırtıyor galiba. Mübağla ettim ama çok kızıyorum. Bu mendireğe harcanak para ile gidin şehir dışına bir yere liman kurun Akçakoca da bu cenazeden kurtulsun, liman bölgesi plaj haline gelsin.

Olacak şey değil, hem Akçakocanın turizmden başka çıkış yolu yok diye herkes söylüyor, hem şehrin göbeğinde ki cenazenin büyütülmesine kimse ses çıkartmıyor!

Ne diyelim artık herkesin söylediği bir söz vardı Akçakocanın önü deniz arkası duman! diye o söz değişecek.

Akçakocanın önü liman, hali duman.

401959 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

en yakın ayna

Gemi kazası sonucu eşi ile birlikte kurtulup okyanustaki minicik adaya sığınan kadın üç ay sonra kocasına, "Kilo verdiğime inanamıyorum ve sevinemiyorum.." demiş, "Allah kahretsin, en yakın ayna binlerce kilometre uzakta..!" ...
Yemek Tarifi

Domatesli Sebze Böreği

domatesli-sebze-boregi

Kolay Mantı

kolay-manti

Künefe

kunefe
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi