• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

VEDALAR CANIMI ACITIYOR

Gökçe ÖZDEŞ


2012-01-31

gokceozdes87@hotmail.com
 

VEDALAR  CANIMI  ACITIYOR
              Şu vedalar hiç olmasa hayatımızda…Canımızı acıtmasa….Hep beraber olsak, hep mutlu yaşasak….Hep birbirimizin elini tutsak, hiç bırakmasak….
        Bembeyaz karlar yağarken, gözyaşlarım kafi gelmedi yüreğimin acısını hafifletmeye. Avazımın çıktığından daha çok  haykırmak ve bu gidişe bir son vermek isterdim elimde olsa. Henüz  soğumamış bedenine elimi değdirmek, güzel kokunu içime çekmek, sana sımsıkı sarılmak isterdim…Ama yapamadım. Çünkü, sen benim hayallerimde kalmalıydın eski halinle.
        Yine başımı okşayan elinin sıcaklığını duymalıydı saçlarım. Yüzün gözümün önüne geldiğinde, gözlerindeki parıltı solmamalıydı. Sana sarılmalarımda bedenimde atmalıydı yaşlanmış kalbin. Zaman bizim için hep aynı kalmalıydı. Ben hep hafta sonları sana gelmek için bahaneler bulmalıydım. Sen benim geleceğimi bilmesen de ben hep senin yanına gelmeliydim. Senin sevdiğin yemekleri yapmalıydım, senin sevdiğin giysileri almalıydım elimin yettiğince. Senin vazifelerini üstlenmeliydim sessizce. Yarım kalan işlerini tamamlamalıydım.
      Kim olduğumuzu bilmemiş olman bile umurumda olmamalıydı eskisi gibi. Yine yan yana oturup sarılmalıydık birbirimize. Sen yine kendince konuşmalıydın. Sözlerinin   anlamsızlığı önemli değildi bizim için. Sen konuştuğun için anlamlıydı o sözler…Güzel şeyler düşündüğünü bilirdik……
      Sana hiç veda etmedim. Ne ruhum ile, ne de bedenim ile…Hep eskisi gibi ol istedim. Hep güler yüzlü, hep cana yakın, hep sımsıcak…Buz tutmuş bedeninden korkmuyordum aslında…Ben duygularımın buz tutmasından korkuyordum. Yüreğimin  kalın dikenlerle yırtıldığını hissettiğim anlarda bile elinin sıcaklığı ile güç bulmak istedim. Her zaman yanımda olduğunu  hissetmek istedim.
    Ben sana hiç veda etmedim çünkü, seni eskisi gibi içimde yaşatmak istedim…

             
        

534784 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Haplar

Fadime nine bir gün eczaneye giderek eczacıya şöyle der: -Bana bel ağrısı için ilaç ver. -Tamam nine. Bu hapları sabah akşam günde iki kez bir hafta çiğne. -Tamam. Bir hafta sonra fadime nine eczaneye gelir ve şöyle der: -Belime hiçbir faydası olmadı bi de üstüne üstlük çiğnemekten bacaklarım...
Yemek Tarifi

Mercimek Çorbası

mercimek-corbasi

Açma

acma

Ispanaklı Börek

ispanakli-borek
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi