• Altın


  233,144
 • IMKB


  90186
 • Avro


  6,9689
 • Dolar


  6,1028
 • Akçakoca

ÇINAR OTOPARKI

Hakan DENİZGEZEN


2013-06-18

haber@akcakocahaber.com
 

Başkanım geçen gün Çınar Caddesinde pardon Çınar otoparkında geziniyordunuz ve yüzünüzde güller açıyordu. Sizi mutlu görmek bizleri de sevindirdi. Ancak sizi otoparkta pardon Çınar caddesinde arabalar arasında görmek bayağı bir güç oldu.

Size etrafınızda ki hiç kimse mi demedi, madem burayı otopark yapacaksınız niye caddeyi genişlettiniz ki? Yani etrafınızda ki herkes mi size eyvallah diyor? Bu nasıl bir mantık? Koca caddeyi otopark yapmak için mi yıkıp yeniden yaptınız? Eski hali çok daha güzeldi. Çınar Oteli yıkıldıktan sonra bir kafede oturup denizi görebiliyorduk, şu an oturduğumuz yerden ancak park etmiş arabaları görebiliyoruz.

Bu mu sizin modernlik anlayışınız? Bu mu doğa ile barışık olmak? Bu mu parlayan kent Akçakoca yoksa otopark kent Akçakoca mı demeliyim?

Madem o caddede bir boşluk var orada bisiklet yolu veya yaylara yürüyebilecekleri toprak bir alan bıraksaydınız da Karadeniz’e örnek olsaydınız. Bunun örneklerini ben gördüm hatta istiyorsanız adres vereyim, gidin Muğla İl merkezine insanlara nasıl bir sosyal alan yaratılmış görün.

Çok güzel caddeyi genişlettiniz ama otopark yapmak için, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Biz caddenin yayalaştırılmasını beklerken siz tuttunuz bir de otopark icat ettiniz.

Çok rica ediyorum bir daha çınar otoparkına pardon Çınar Caddesine gittiğinizde bir bakınız eserinize, Akçakoca’yı otoparka çeviren insan olarak mı anılmak istiyorsunuz?

Zaten caddenin genişlemesi denizle caddenin bağlantısını koparmış durumda bir de otopark olayı bitiriyor.

Umarım yazdıklarımı dikkatle okunur ve yapılan bu büyük hatadan bir an önce dönülür. Aksi halde Akçakoca’mıza çok büyük zarar verecek bu uygulama.

423347 defa okundu...
Diğer Yazıları

 

Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

BILET

Bir gün Temel seyahata çikacakmis, bilet almak için otobüs gisesine gitmis. Giseci de Dursun mus. Temel bir bilet istemis. Dursun siraya geçmesini söylemis. Ama sirada kimse yokmus. Temel bir kez daha bilet istemis. Dursun yine siraya geçmesini söylemis. Temel sinirlenmis ve yine bilet istemis ...
Yemek Tarifi

Karides Kokteyl

karides-kokteyl

Hünkar Beğendi

hunkar-begendi

Lokma

lokma
Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi