• Altın


  404,192
 • IMKB


  1574
 • Avro


  8,4112
 • Dolar


  6,9138
 • Akçakoca

Darbe ve katliamla halka ihanet edildi

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce Şubesi Başkanlığı Hanım Kolları tarafından geçtiğimiz akşam Mısır’da yaşanan olaylar kınandı...

 

İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce Şubesi Başkanlığı Hanım Kolları tarafından geçtiğimiz akşam Mısır’da yaşanan olaylar kınandı.

İHH Hanım kollarının Cedidiye Camii önündeki  gerçekleştirilen basın açıklamasına erkeklerde destek verdi. Sözlerine Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlayan  İHH Düzce Şubesi Hanım Kolları Başkanı Gül Demirhan, Mısır’daki katliamı lanetlediklerini ve demokrasilerde seçimle gelenin seçimle gitmesi gerektiğini dile  getirdi.

Dualarımız ile Mısır’lı kardeşlerimizin yanındayız

Tüm Müslümanlar için bir araya geldiklerini belirten İHH Hanım Kolları Başkanı Gül Demirhan: “Bugün burada toplanma nedenimiz küresel ve yerel emperyal vesayet sahiplerine karşı direnen özelde Mısır genelde tüm Müslümanlardır. Kardeşlerimizin bu onurlu direnişlerine dua ve duruşumuzla bir nebzede olsa katkıda bulunmak için her zaman üstümüze düşeni yapmaya çalışacağız inşallah. Başta ABD olmak üzere Batı dünyasının Mısır’da yapılan askeri darbe karşısındaki ikiyüzlü ve çifte standart tutumlarını nefretle kınıyoruz.

Mısır’da kirli ve iğrenç bir oyun sergileniyor

Demirhan açıklamasını şöyle sürdürdü “Batı dünyasının demokrasi konusundaki samimiyetsiz tutumunu ibretle takip ediyoruz. Emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileri Mısır’da iğrenç ve kirli bir oyun oynamaktadır. Mısır halkının iş başına getirdiği sivil yönetime yapılan bu hukuksuz ve gayrimeşru müdahale esasen mısır halkının iradesine yapılan bir müdahaledir.”

Darbeyle halkın onuru hiçe sayıldı

Mısır halkının onurunu hukukunu hiçe sayan bu darbe mısır halkının açıkça yapılmış bir ihanettir diyen Demirhan açıklamasını şöyle bitirdi “Demokrasi açısından sandık olmazsa olmazdır. Demokrasilerde seçimle gelen seçimle gider. Mısır’da ki olayların ardından ordunun yönetime el koyması, demokrasiye sandıktan yönetime değil, sokaktan yönetime şekline dönüştürülmesi açısından kaygı vericidir. Barışçıl gösteriler adına ordu desteği talep ederek demokratik bir yönetiminin yıkılması ürkütücüdür”

Basın açıklamasının ardından İHH Hanım Kolları üyelerinden bir bayan dua ederek protestoyu sonlandırdı. 

 

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Kapı

Sarışın psikiyatriste giderek derdini anlatiyordu : - Hep ayni rüyayi görüyorum : Bir kapi var, üzerinde bir yazi... Kapiyi itiyorum, itiyorum bir türlü açilmiyor. Ter içinde uyaniyorum. - Kapinin üzerinde ne yazili peki? - Çekiniz....
Yemek Tarifi

Kırma Böreği(Göçmen usulü)

kirma-boregigocmen-usulu

Yazlık Meyve Salatası

yazlik-meyve-salatasi

Su Böreği

su-boregi

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi