• Altın


  404,192
 • IMKB


  1574
 • Avro


  8,4112
 • Dolar


  6,9138
 • Akçakoca

Hayvan Ticareti Yapanlara Çalışma İzni Zorunluluğu Getirildi

2013-11-05
Düzce
1189 defa okundu...
A A A A A A
Bu haberi yazdır Favorilerine Ekle

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

Bu kapsamda Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çalışma izni almak için başvuran hayvan satıcılarına Valilik Konferans Salonunda eğitim verildi.


Toplantıya İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Turgut Güler ve çalışma izin başvurusu yapan hayvan satıcıları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Harun Kabaoğlu “Eğitimin Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik çerçevesinde doğrudan ya da dolaylı olarak sığır cinsi hayvanları 30 gün, koyun ve keçi türü hayvanları 29 gün içinde alım ve satımını yapan satıcıların, teknik, hijyenik ve sağlıklı şartlarda çalışmalarını sağlamak ve hayvan hastalıklarının yayılmasını engellemek amacıyla düzenlenmiştir.” dedi.

İl Müdürü Kabaoğlu, çalışma izni almayan yetiştiricilerin 1 Ocak 2014 tarihinden sonra, satın almış oldukları sığır cinsi hayvanlarını 30 günden önce, koyun ve keçi türü hayvanlarını ise 29 günden önce satamayacaklarını belirtti.

Toplantı Veteriner Hekim Muzaffer Hasançebi’nin yaptığı sunu ve Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Turgut Güler tarafından soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

 

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Kurusun diye

Jim ile Mary akil hastanesinde iki hastadir. Birgun hastanenin yuzme havuzunun etrafinda dolasirken Jim aniden suya atlayip en dibe batar. Bunu goren Mary hemen ardindan atlar ve dibe kadar yuzup Jim i kurtarir. Tabii Mary nin bu kahramanca davranisi hastanede olay olur. Bunu duyan bashekim de ...
Yemek Tarifi

Şekerpare

sekerpare

Peynir Soslu Balık Izgara

peynir-soslu-balik-izgara

Hünkar Beğendi

hunkar-begendi

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi