• Altın


  404,192
 • IMKB


  1574
 • Avro


  8,4112
 • Dolar


  6,9138
 • Akçakoca

Vali Ali İhsan Su Düzce Üniversitesi Fidan Dikimi Töreninde

2013-11-15
Düzce
1033 defa okundu...
A A A A A A
Bu haberi yazdır Favorilerine Ekle

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

İlimiz Valisi Ali İhsan Su,  Üniversiteler Ağaçlandırılıyor Projesi kapsamında Düzce Üniversitesi ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde düzenlenen "Fidan Dikim Töreni” ne katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su konuşmasında; “‘Üniversiteler ağaçlandırılıyor’ projesi kapsamında beş milyon üniversite öğrencisi için beş milyon fidan dikilecek olan kampanyanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ormanların ve ağacın önemini anlatmaya gerek yok, hepimiz bunun farkındayız, biliyoruz. Biz il olarak da Düzce’yi, yeşil Düzce olarak biliyoruz. Gerçekten orman bakımından daha şanslıyız. İlimizde 1 milyon 238 bin 170 dekar orman arazisi var yani bizim ilimizin %51 i ormanlarla kaplı. Bu önemli bir orman varlığıdır. Bu tabi ki bu zamana kadar hem mevcutlar hem de yenileri yapılarak bu seviyeye gelinmiştir. Bu anlamda çok basit bir rakam verecek olursam, son 10 yıl içerisinde ilimize ormanla ilgili 18 milyon 771 bin TL harcama yapılmıştır. 2013 yılında orman faaliyetleri için 3 milyon 295 bin 250 lira ayrılmıştır. İlimizde şehir ormanı, mesire yerleri ve bal ormanları oluşturulmuştur. Akçakoca, Gölyaka ve Yığılca ilçelerimizde bal ormanları oluşturulmuştur. Bu yıl yine normal orman dikiminin dışında 300 dekar ceviz fidanı, 80 dekar badem fidanı gibi özel projeler gerçekleştirilmiştir. Yine 2013 yılında 680 dekar arazi ağaçla buluşturulacak, orman haline getirilecek. Bu ve benzeri çalışmalara ben çok kısa değinmeye çalıştım. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız, Orman ve Su İşleri Genel Müdürlüğümüz, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz kurumlarla iş birliği yaparak, Düzce’miz zaten yeşil ama bu yeşilliği daha da arttırmak için biz de Valilik olarak tüm kurumlarla beraber daha yeşil bir Düzce için gereken gayreti gösteriyoruz, bundan sonra da göstereceğiz. Bu gün yaptığımız bu faaliyetin ilimize, üniversitemize, gençlerimize, herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerinde bulundu.
Tören fidan dikimi ile sona erdi. 

 

 

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

yamyamlar

Bir bilgisayar firmasında 5 tane yamyam, programcı olarak görevlendirilirler. Müdürleri onlara hitaben: - "Şimdi burada çalışabilirsiniz. Burada iyi para kazanabilirsiniz. Ama yemek yemek icin firmanın kafeteryasına gideceksiniz ve diğer çalışanları rahat bırakacaksınız" der. Yamyamlar hiç bir çalı...
Yemek Tarifi

Cornflakesli Tavuk

cornflakesli-tavuk

Sos Vinigret

sos-vinigret

Supangile

supangile

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi