• Altın


  404,192
 • IMKB


  1574
 • Avro


  8,4112
 • Dolar


  6,9138
 • Akçakoca

İngilizce Renkli Bir Dildir

Add to: Facebook

Del.icio.us

Stumbleupon

reddit

Digg

Y! MyWeb

Google

Dünyada artık ortak dil olarak kabul edilen İngilizce, aslında sanılanın aksine renkli bir dildir. Dil bilmek iş ve özel hayatınızda sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Dünyada artık ortak dil olarak kabul edilen İngilizce, aslında sanılanın aksine renkli bir dildir. Dil bilmek iş ve özel hayatınızda sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle günümüzde yabancı dil dendiğinde akla ilk olarak İngilizce gelmektedir. Bu konuda alınacak olan eğitim oldukça önemlidir. Genel olarak temel bir İngilizce öğrenmek istiyorsanız öncelikle selamlaşma cümleleri, kısa sorular, İngilizce renkler, sayı, alfabe konularında bilgi almanız temel bir İngilizce eğitiminde mümkündür. Renkler konusunda ise oldukça farklı alternatifler sizleri beklemektedir. Türkçe olarak eşyaların belirlenen renklerinin karşılığı İngilizcede de bulunur. Bazı renkler İngilizce de iki kelime halinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle lacivert demek için Navy blue kelimesi kullanılmaktadır. Renklerin karşılıklarına baktığımız da green- yeşil, pink- pembe, yellow- sarı, blue- mavi, White- beyaz gibi pek çok renk seçenekleri sizleri beklemektedir. Renklerin seviyelendirilmeleri de yapılmaktadır. Türkçe de renk kartellerinde karşımıza açık ve koyu olarak belirlediğimiz renkler çıkabilir. İngilizcede de bunun karşılıklarını görebilirsiniz. Bir renge koyu anlamını vermek istiyorsak dark kelimesini kullanabiliriz. Örneğin dark green olarak ifade edilir. bunun yanı sıra açık anlamını vermek için light kelimesi kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse light pink olarak ifade edilir. Renklerin tam olarak kavranabilmesi ve günlük konuşmalara dâhil edebilmek için sıkça cümle içinde kullanılması gerekir. İş hayatında özellikle turizm sektöründe günlük konuşma dili oldukça sık kullanılmaktadır. Turistlerle yapılan görüşmelerde kendinizi ve öğrencilerinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek isteyen ya da bilgilerini yenileyip geliştirmek isteyen kişiler çeşitli eğitim kurumlarında istedikleri eğitimi alabilirler. Bu konuda son zamanlarda gelişen teknolojilerden yararlanılarak online eğitim sistemi kullanılmaktadır. http://konusarakogren.com online İngilizce eğitim veren ve konusunda uzman bir site olarak sizleri karşılamaktadır. Özellikle siteye giriş sağlayan kişiler İngilizcenin konuşarak öğrenildiğini zannedebilirler.

Konuşma haline İngilizce öğreniliyor ama derslerde dilbilgisi eğitimi almanız da mümkündür. Bu yüzden hem yazma hem de konuşma anlamında dili öğrenebileceksiniz. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler öncelikle ön yargılarını kırarak dili öğrenmeyi istemeleri halinde başarılı olacaklardır. İngilizce öğrenirken kendinizi yormak istemiyorsanız bu site sizler için oldukça faydalı olacaktır. Her öğrenciye farklı eğitim anlayışı ile yaklaşılması kişilerin kendilerini özel hissetmeleri sağlanır. Günlük 10, 20, 30 dakikalık konuşma süresi ayırmanız isteniyor sadece ev ya da iş yerlerinizde ister skype üzerinden isterseniz de sabit hattan direk anadili İngilizce olan öğretmenlerle görüşme sağlayarak konuşma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Anadili İngilizce olan öğretmenlerden eğitim alındığı için Amerika ya da İngiltereye dil okullarına gitmenize gerek kalmayacaktır. Alacağınız eğitimde dilbilgisi dışında konuşma konusunda kelimeleri telaffuz etme şekliniz bile değişecektir. Temelinden aldığınız İngilizce dersleri sizlerin kısa zamanda aldığınız yolu görmenizi sağlayacaktır. Derslerden zevk alacak ve gelecek olan dersi iple çekmeye başlayacaksınız. Ders esnasında öğretmenlere istediğiniz soruları sorabilir, sohbet edebilir ya da merak ettiğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dersin nasıl işlemek istediğinizi tamamen öğrenciler belirlemektedir.

İlgili Başlıklar
Facebook Sayfamız
YAZARLAR
VİDEOLAR
SON YORUMLAR
RASTGELE FIKRA

Aynı şey

Minik oglan bahçede oynarken, babasinin arabasiyla sokaktan geçip, ormana dogru gittigini görmüs. Merak bu ya. O da arabayi izleyerek ormana gitmis. Bir de ne görsün. Babasi ile teyzesi arabanin yaninda durmus öpüsüyorlar. Çocuk bu ya, gördügünden etkilenmis durumda kosarak eve dönmüs, nefe...
Yemek Tarifi

Yoğurt Çorbası

yogurt-corbasi

Başemel Sosu

basemel-sosu

Cheesecake

cheesecake

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Haber Arşivi Künye İletişim  |     |
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
| Kullanim Kosullari | Gizlilik Politikasi